Letisko Košice a jubilejný pasažier

Letisko Košice a jubilejný pasažier

Letisko Košice privítalo v utorok 29.11.2016 pred polnocou svojho 400tisíceho pasažiera.

Šťastným pasažierom bola Andrea, ktorá do Košíc priletela z Varšavy na pravidelnej linke poľských aerolínií LOT. Andrea pracuje v Luxembursku a práve odtiaľ letela do Košíc.

Ako sama povedala: “Letela som prvýkrát cez Varšavu. Prišla som navštíviť rodinu. Dozvedela som sa počas letu, že som jubilejnou cestujúcou. Som rada a dúfam, že letov do Košíc bude viac,”

Podľa zástupcu výkonného riaditeľa a člena predstavenstva Letiska Košice Tomáša Jančuša pre danú spádovú oblasť, akou je východné Slovensko, je 400.000 cestujúcich dostatočné číslo.

“Hlavne sme veľmi radi, že 400.000 cestujúci prišiel na palube poľskej leteckej spoločnosti LOT, ktorá je novou v tomto roku. Popri Turkish Airlines začala lietať už koncom marca. Tento cestujúci prišiel približne o tri týždne skôr ako minulý rok, teda ku koncu roka očakávame 425.000 – 430.000 cestujúcich, čo bude nárast asi o 5 percent,” povedal Jančuš.

“Bohatá sieť destinácií v ponuke spoločnosti LOT významným spôsobom prispieva k zlepšovaniu leteckej dostupnosti nášho mesta a regiónu. Veľmi sa tešíme na ďalší rozvoj spolupráce s poľským národným prepravcom,” skonštatoval výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva košického letiska Michael Tmej.

Jubilejná cestujúca však z letiska neodišla len tak. Od spoločnosti LOT získala spiatočnú letenku do Varšavy, ktorú jej odovzdal riaditeľ korporátnej komunikácie LOT Adrian Kubicki. Podľa neho sa Košice stali najviac vydareným spojením spoločnosti s letiskom. Okrem toho na letisko Košice v nedeľu priviezli 5. 000. 000 pasažiera spoločnosti v tomto roku.

Z Košíc sa momentálne lieta na pravidelných linkách do deviatich destinácií. V marci 2016 pribudlo do letového poriadku spojenie s Varšavou a od júna spája Košice s celým svetom aj spoločnosť Turkish Airlines vďaka svojej pravidelnej linke Košice – Istanbul.